
Gazeta Podatkowa nr 87 (1337) z dnia 31.10.2016
Forma pełnomocnictwa ogólnego
Prowadzę jednoosobową działalność gospodarczą. Chciałbym ustanowić swoją księgową pełnomocnikiem ogólnym w sprawach podatkowych. Czy pełnomocnictwo można złożyć w formie pisemnej na druku PPO-1?
NIE. Pełnomocnictwo ogólne uprawnia pełnomocnika do działania w imieniu mocodawcy we wszystkich sprawach należących do właściwości organów podatkowych oraz organów kontroli skarbowej - załatwianych w ramach dowolnej procedury podatkowej.
Pełnomocnictwo ogólne, a także zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu składa się w formie dokumentu elektronicznego za pośrednictwem Portalu Podatkowego (www.portalpodatkowy.mf.gov.pl) - po uprzednim założeniu na nim indywidualnego konta. Stanowi tak art. 138d § 3 Ordynacji podatkowej. Formularzem papierowym wolno posłużyć się tylko w trybie awaryjnym. Pełnomocnictwo ogólne, a także zawiadomienie o jego zmianie, odwołaniu lub wypowiedzeniu można złożyć w formie papierowej, na druku odpowiednio PPO-1 lub OPO-1, w przypadku wystąpienia problemów technicznych uniemożliwiających przekazanie zgłoszenia przez internet.
Złożenie pełnomocnictwa ogólnego nie podlega opłacie skarbowej.
www.PoradyPodatkowe.pl - Ordynacja podatkowa:
Jeśli nie znalazłeś informacji, której szukasz, wejdź do serwisu | ||
www.OrdynacjaPodatkowa.pl » |
Serwis Głównego Księgowego
Gazeta Podatkowa
Terminarz
GOFIN PODPOWIADA
Kompleksowe opracowania tematyczne
DRUKI
Darmowe druki aktywne
WSKAŹNIKI
Bieżące wskaźniki wraz z archiwum
KALKULATORY
Narzędzia księgowego i kadrowego
PRZEPISY PRAWNE
Ustawy, rozporządzenia - teksty ujednolicone
|